Media

Aktuality SK: Púť ako žiadna iná: Musíš si to odmakať, ale je to neskutočná radosť

Niekto používa názov Camino de Santiago, ďalší Svätojakubská cesta. Všetci sa však zhodnú, že ide o neopísateľný zážitok. Jedným z nich je aj Kolumbijčan Castor Sanchez, ktorý žije na Slovensku už viac ako 30 rokov. Práve on sa rozhodol vzkriesiť Svätojakubskú cestu aj u nás.


Prečo a kedy ste sa vybrali na svoju prvú púť do Santiaga?

O tejto ceste som sa dozvedel od Španielov ešte ako študent pred koncom socializmu. Oni mi ani nepovedali, že to je púť. Len hovorili, že je to fajn turistická cesta do Santiaga. Premýšľal som nad tým dlhé roky, ale až keď som si o tom prečítal knihy, tak sa mi to v hlave viac rozležalo.

Našiel som dobrého parťáka Tomáša, o ktorom som vedel, že s ním bude pohoda, aj keď bude pršať alebo príliš teplo. Nakoniec sa pridala aj kamarátka, a tak sme v roku 2006 vyrazili traja. Tomáš išiel len na 10 dní, my na mesiac.

Hovoríte o sebe, že nie ste nejaký horlivý veriaci…

Som katolík ako každý Kolumbijčan. Verím v Boha, ale nie som nábožensky extra založený. Modlím sa večer a to je asi tak všetko, čo robím. (Smiech.) Prvýkrát som tam išiel naozaj ako na dovolenku s tým, že v Španielsku je dobré počasie a pekná príroda. Vôbec sme v tom náboženský rozmer nehľadali. Napriek tomu to bol veľmi silný duchovný zážitok.

... 

Čítaj ďalej: https://www.aktuality.sk/clanok/480223/put-ako-ziadna-ina-musis-si-to-odmakat-ale-je-to-neskutocna-radost/


Zoznam článkov