Trasa Východné Slovensko

Trasu na Východnom Slovensku sme rozdelili na dva úseky. Prvý je Košice - Levoča a druhý Levoča - Donovaly. Prvý je už vyznačený v teréne a na druhom pracujeme.

Úsek Košice - Levoča

Aktuálne vytýčená trasa na Východnom Slovensku vedie z Košíc do Levoče, je dlhá 97 km a ideálne je rozdelená do piatich etáp. 

Nami navrhnutá trasa je najkratšou pohodlne prístupnou a logickou trasou, ktorá spája stredoveké pútnické miesto Dóm sv. Alžbety v Košiciach s Bazilikou sv. Jakuba v Levoči, patróna pútnikov. Táto pútnicka trasa čiastočne kopíruje lokálne pútnické trasy, ktoré boli stáročia využívané a vedie pútnika po historických, prírodných, sakrálných a nábožensky rozmanitých miestach regiónu Východného Slovenska.

Trasa je nastavená tak, aby ju pútnik prešiel počas štyroch či piatich denných etáp s možnosťou ubytovania a stravovania každý večer. Svätojakubská cesta vedie z Košíc do Levoče prevažne po značených turistických alebo cykloturistických trasách.

Úsek  Levoča - Donovaly

Trasa je dlhá viac ako 120 kilometrov. Pútnik si ju môže rozdeliť podľa svojich predstáv a tiež kondície, keďže na tejto trase nájdeme bohaté možnosti ubytovania. Prechádza prírodnými i historickými krásami Spiša a Liptova. takmer celý úsek vedie po značených turistických či cykloturistickcýh chodníkoch. Úsek ešte nie je vyznačený, momentálne ho pripravujeme. 

Jednotlivé úseky