Credencial a mušľa

HomeCredencial a mušľa

Zatiaľ čo oficiálnym preukazom pútnika je pútnický credencial, neoficiálnym symbolom je mušľa hrebenatka, ktorú si pútnici priväzujú na batoh alebo oblečenie. Spoločne tvoria nerozlučnú dvojicu vo výbave každého, kto sa rozhodne prejsť Svätojakubskú cestu.

Oficiálny slovenský credencial

Credencial vám umožní zbierať po ceste odtlačky pečiatok z najrôznejších záchytných bodov. Tieto sú rozmiestnené po celej dĺžke Svätojakubskej cesty v kostoloch, informačných a turistických centrách, u poskytovateľov ubytovania, v reštauráciách a podobne. Navyše po jeho predložení môžete profitovať zo zvýhodnených ponúk ubytovania a stravovania v zariadeniach v blízkosti cesty.

Zároveň vám umožňuje preukázať sa ním v španielskom meste Santiago de Compostela a získať oficiálny dokument o absolvovaní púte – takzvanú „Compostelu“.

Mať credencial nie je nevyhnutné na putovanie po Svätojakubskej ceste, avšak credencial plný pečiatok je krásnou spomienkou na absolvovanie púte.

Slovenský credencial je zaregistrovaný v pútnickej kancelárii v Santiago de Compostela. Môžete s ním putovať na Slovensku aj v celej Európe. Je rovnocenný so španielskymi aj inými európskymi credencialmi.

Cena: 3,50 € + poštovné

Mušľa hrebenatka

Ako neoficiálny symbol každého pútnika na Svätojakubskej ceste slúži už po stáročia mušľa hrebenatka. Napriek tomu, že v minulosti bola symbolom tých, ktorí hrob Svätého Jakuba v španielskom Santiagu de Compostela už navštívili, dnes si ju osvojili pútnici po celom svete ako symbol ich púte, bez ohľadu na to, či svoju púť zakončia v Santiagu alebo nie.

V našom obchode získate hrebenatku so slovenským znakom, ktorá jasne reprezentuje slovenskú časť Svätojakubskej cesty. Je dodávaná aj so šnúrkou, ktorou je možné mušľu uviazať na batoh alebo na odev.  

Cena: 4,50 € + poštovné

Skúsenosti pútnikov

Pred časom sme boli na púti do Santiaga. Ďakujeme pekne za poskytnuté informácie ohľadom púte a ubytovania. S radosťou môžeme potvrdiť že slovenský Credencial je plne platný. Bez problémov nás ubytovali všade a aj Compostelu vydali v pohode.

Adam Mydla

15. máj 2017

Poštovné a dodacia lehota

Viacero artiklov je možné zaslať spoločne. Ku každej objednávke účtujeme poštovné minimálne 3,50 € v závislosti od celkovej hmotnosti zásielky.

Tovar zasielame na dobierku na Slovensko aj do Českej republiky. Pre objednávky do inej krajiny, nás kontaktujte emailom.

Ak je zásielka urgentná, prosíme uveďte to do poznámky v objednávacom formulári. Keďže pracujeme ako dobrovoľníci, vybavenie objednávky môže trvať aj 10 pracovných dní.

Distribučné miesta

Košice

Mestské informačné centrum Košice

Hlavná 32, 040 01 Košice oproti vchodu do Dómu sv. Alžbety

+421 911 567 423
www.mickosice.sk

Mapa

Košice

Dóm svätej Alžbety

Hlavné námestie 3, 040 01 Staré Mesto
(V Dóme sv. Alžbety sú k dispozícii len credencialy)

+421 55 622 00 79
www.domsvalzbety.sk

Mapa

Košice

Regionálny informačný bod

Mapa

Levoča

Informačná kancelária Levoča

Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča

+421 53/4513763
http://ik.levoca.eu/

Mapa

Banská Bystrica

Informačné centrum Banská Bystrica

Mapa

Nitra

Turisticko-informačné centrum Nitra

Štefánikova trieda 1, 949 01 Nitra

+421 37 7410 906
https://www.nitra.eu/

Mapa

Bratislava

Hummel Music Shop

Klobučnícka ul. 2, Bratislava – Staré mesto

+421 2 5443 3888
https://www.hummelmusic.sk

Mapa