Nové bronzové mušle pribudnú vo viacerých slovenských mestách

NovinkyPripravujemeNové bronzové mušle pribudnú vo viacerých slovenských mestách

Vo viacerých slovenských mestách pribudnú nové bronzové mušle, ktoré budú pútnikom ukazovať smer Svätojakubskej cesty.

Naše občianske združenie Priateľov Svätojakubskej cesty na Slovensku – Camino de Santiago objednalo výrobu dohromady 80ks mušlí. Každá z nich váži približne pol kilogramu a sú vyrobené z bronzu. Pred niekoľkými dňami boli doručené na farský úrad v Banskej Bystrici, odkiaľ si nájdu svoju cestu do dlažobných kociek a chodníkov v historických častiach miest Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Zvolen a ďalších.

Bronzové mušle sú dobrým spôsobom značenia najmä v historickejších častiach miest. Nepôsobia rušivo a sami o sebe sú krásnou súčasťou námestí a dláždených ulíc.

Výroba a osadenie mušlí je finančne náročný proces, ktorý sa nám podarilo zrealizovať vďaka finančným príspevkom od nadácií a individuálnych darcov. Boli by sme veľmi radi, keby sa nám podarilo osadiť ich aj do ďalších slovenských miest. Preto, ak nám chcete pomôcť naplniť tento sen, pomôžte nám dobrovoľným príspevkom.

Eva Kocanová
Eva Kocanová
Eva vedie občianske združenie Priateľov Svätojakubskej cesty na Slovensku od roku 2015. Žije v Košiciach, miluje odľahlé jazerá a tajchy a ak ju nestretnete na košickej Hlavnej ulici na káve, tak určite zase behá po Tatrách.

Ďalšie novinky