Ako nás môžete podporiť?

Vďaka darom, grantom, či príspevkov dokážeme napredovať pri obnove Svätojakubskej cesty na Slovensku.

Pomôcť pri obnove môžete aj svojou činnosťou ako dobrovoľník, dobrovoľníčka napríklad ak sa zapojíte do terénnych prác, značenia Svätojakubskej cesty podľa aktuálnych potrieb, či aktivít zameraných na propagáciu alebo zorganizujete vlastnú púť Camino na Slovensku.

Podporte nás finančne

Sme občianske združenie, ktorého cieľom je obnova a propagácia Svätojakubskej cesty na Slovensku. Denne pracujeme na obnove tejto historickej trasy pre novodobých pútnikov, ktorí majú záujem o duchovnú obnovu, spoznanie samého seba a krás našej krajiny.

Priamo na účet

Prispieť môžete aj priamo na náš účet (IBAN):
SK54 0900 0000 0050 6893 5112

Príjemca: Priatelia Svätojakubskej cesty na Slovensku – Camino de Santiago
Slovenská sporiteľňa, a.s., Tomášikova 48, 832 37 Bratislava
Číslo účtu: 50 6893 5112/0900
IBAN: SK54 0900 0000 0050 6893 5112
SWIFT: GIBASKBX

Darujte teraz

Slovensko je nádherná krajina. Všetky jej krásy, hory, údolia, rieky, lesy, háje, hrady a zámky chceme sprístupniť pútnikom z celého sveta.

Preto pracujeme na označovaní trás Svätojakubskej cesty a budovaní potrebného zázemia, ale aj na príprave podrobných knižných a elektronických sprievodcov v rôznych jazykových mutáciách.

Vďaka Vašej podpore a príspevkom to budeme môcť robiť ešte lepšie a efektívnejšie.

Ďakujeme! Buen Camino!

Pridajte sa!

Našu prácu dokážeme robiť aj vďaka skvelému tímu dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, spolupracovníkov a spolupracovníčok, partnerských organizácií a podporovateľov. Ak máte chuť podieľať sa na našich aktivitách, pozrite sa, čo ponúkame a pridajte sa k nám!

Chcem pomôcť značIť svätojakubskú cestu

Zapojiť sa môžete do značenia nových úsekov Svätojakubskej cesty, ktoré pripravujeme ako aj pri kontrole a aktualizácii značenia existujúcich úsekov. Môžete si vybrať trasu v blízkosti Vášho bydliska alebo obľúbenú lokalitu ktorá je Vám blízka.

V prípade plánovaného podujatia – putovanie po Svätojakubskej ceste, je vítaná aj pomoc pri koordinácii aktivít priamo počas podujatia.

Chcem pomôcť propagovať Svätojakubskú cestu

Uvítame aktívnu účasť pri zdieľaní autentických pútnických skúseností na rôznych podujatiach, diskusiách, fórach ako napr. Noc kostolov, stretnutiach pútnikov, diskusiách, či rozhovor v rádiu. Tvorba písomnej alebo audio reportáže a zverejnenie online zážitkov z putovania sú skvelá forma ako sa zapojiť.

Interaktívna forma Mapotic, umožňuje zdieľať online aktuálne zaujímavosti na trase – prírodné, kultúrne, duchovné, či ubytovacie. Využite možnosť doplniť informácie priamo na trase spolu s fotkami a prispejete tak k tvorbe atraktívnej a nápomocnej mapy pre všetkých.

Chcem pomôcť tvoriť videá a fotografie z putovania

Máte cit pre kompozíciu a fotografiu? Viete zachytiť zaujímavý moment, tvoriť videá a chcete streamovať svoje skúsenosti do sveta? Fotografie aj videá z našej malebnej krajiny a putovania po Svätojakubskej ceste radi použijeme pri propagácii.

Potešia nás tiež reportáže alebo videá z Vášho putovania po Svätojakubskej ceste. Významne to prispeje k propagácii Svätojakubskej cesty nielen pre záujemcov na Slovensku, ale aj v zahraničí.

 

Predtým, ako nám poskytnete svoj materiál, prečítajte si prosím, ako pristupujeme k spracovaniu Vašich osobných údajov a materiálov.

Pomoc pri tvorbe bedekrov (sprievodcov) pre jednotlivé trasy

Poskytnutie informácií o zaujímavých prírodných, kultúrnych a pútnických miestach, možnostiach ubytovania pre konkrétne lokality ako aj praktické informácie o popise trasy pre pútnikov sú veľmi cenné. To všetko je potrebné pre prípravu sprievodcu.

Kam sa ozvať?

Ak sme Vás zaujali a máte chuť sa pridať, kontaktujte nás! Ak stále nie ste rozhodnutí a máte otázky, budeme radi, ak sa nám ozvete.