Za touto púťou je pekná myšlienka – cez putovanie a osobný zážitok poukázať na situáciu v sociálnej starostlivosti na Slovensku.

Pútnici budú vyrážať v utorok 2. 7. 2019 po sv. omši v Dóme svätej Alžbety (omšu celebruje arcibiskup Mons. Bernard Bober), hrať a spievať počas omše, ale aj počas púte, bude skupina Kalich. Pútnici vyrážajú z Hlavnej ulice v Košiciach, v rytme krásnych melódií gospelovej skupiny Kalich a zvonom gotickej katedrály.

Od pondelka do nedele prejdú do Levoče, kde sa zúčastnia Mariánskej púte. V nedeľu na Mariánskej hore, 7.7.2019, slávnostne predá pútnické symboly – mušľu a palicu predseda Prešovského samosprávneho kraja.

V priebehu ďalšieho týždňa sa cez Liptovský Mikuláš pútnici dostanú až na Donovaly, kde sa ich slovenská Svätojakubska púť pre tento rok končí. Počas púte budú dni spestrené rôznymi aktivitami.

Púť je určená pre všetkých nadšených pútnikov rôznych vekových kategórií. Môžete sa prihlásiť na celý úsek alebo na jednotlivé dni. Každý večer je pripravený duchovný aj kultúrny sprievodný program.

Termín: 2. – 15. júl 2019
Miesto konania: Košice – Levoča – Staré Hory
Informácie o púti a programe: https://caritas.sk
Prihlásenie: https://caritas.sk/svatojakubska-put-prihlaska/