Nová Baňa – Hronský Beňadik

Ak púť chceme ukončiť v Hronskom Beňadiku, kráčame po červenej značke do sedla Inovec, kde odbočíme na žltú značku a schádzame cez les do Tekovských Nemiec. Kto pokračuje smerom na Nitru, môže pokračovať po modrej značke do Topoľčianok.

Hronský Beňadik – Topoľčianky

Z Hronského Beňadiku vyrážame smerom na západ, do obce Tekovské Nemce. Následne prechádzame rýchlostnú cestu R1, cez les po zelenej turistickej značke smerujeme na Obycké lúky a po modrej značke zostupujeme do obce Machulince. Odtiaľ ďalej do obce Topolčianky, kde etapa končí.

Jelenec – Nitra

Z turistickej lokality Remitáž trasa pokračuje po červenej turistickej značke do obce Žirany, po prejdení obce obchádza z pravej strany kopec Žibrica a následne po červenej turistickej značke vystupuje na Zobor, kopec nad mestom Nitra, odkiaľ sa otvára nádherný panoramatický výhľad na mesto a jeho okolie. Zo Zobora schádzame dole do Drážoviec a následne do Nitry alebo do Nitry môžeme zostúpiť bez zastávky v Drážovciach po žltej turistickej značke. V Nitre odporúčame pobudnúť jeden deň a pozrieť si jej pamiatky.

Topoľčianky – Jelenec

Z Topolčianok cesta pokračuje najprv po poľnej a potom asfaltovej ceste do obcí Hosťovce a Maňkovce, a po značenej zelenej cyklotrase do obce Velčice. Vo Velčiciach nastúpime na žltú turistickú značku, ktorou sa dostaneme do obce Kostoľany pod Tríbečom. Odtiaľ nás žltá značka zavedie až do Chatovej osady Remitáž pod Gýmešom, ktorá je vzdialená od Jelenca len 2 km.

Nitra – Veľké Zálužie

Z Nitry vychádzame po miestnych cyklochodníkoch prechádzajúc cez sídlisko Klokočina. Kto návštevu Kalvárie nestihol v predchádzajúci deň, môže tak urobiť počas tejto etapy. Po žltom cyklochodníku sa dostaneme do obce Lehota a následne až do Veľkého Zálužia, kde etapa končí. Neodporúčame pokračovať ďalej, keďže najbližšie možné ubytovanie je až v Šintave.

Veľké Zálužie – Sereď

Z Veľkého Zálužia sa po zelenej cykloceste dostaneme do obce Rumanovej a odtiaľ do Bábu. Následne prechádzajúc poľné cesty dosiahneme obce Pusté Sady a Šintavu, za ktorou po prejdení rieky Váh etapy v Seredi končí.

Sereď – Trnava

Vychádzame zo Serede po cyklochodníku smerom na Horný Čepeň, odtiaľ cez polia do Vlčkoviec a potom následne do obce Modranka. Z Modranky po cyklochodníku je to už len málo do centra Trnavy, ktorej sa hovorí Slovenský Rím.

Budmerice – Pezinok

Etapa je stredne náročná. Striedajú sa poľné a lesné cesty s asfaltom. Čakajú nás aj dva krátke ale strmšie výstupy.

Pezinok – Marianka

Stredne náročná etapa, ktorá kombinuje poľné cesty, mestečká a výstup do Malých Karpát.