Ako sa orientovať na ceste

Svätojakubská cesta je spravidla vedená po oficiálnom turistickom a cyklistickom značení, sú ale úseky, kde toto pravidlo nebolo možné dodržať a trasa ide terénom samostatne.

Aj napriek starostlivému značeniu odporúčame používať súbežne so sledovaním značiek v teréne aj mapu, bedeker, alebo digitálnu navigáciu v smartfóne.

Orientácia na ceste

Bedeker

Bedeker (knižný sprievodca) je pomôcka, ktorú je dobré mať zo sebou vždy, či už sa navigujeme mapou, alebo digitálnou navigáciou. Ponúka totiž okrem mapových náhľadov aj ďalšie informácie potrebné pre pútnika, ako ubytovanie, stravovanie, popis trasy….

Bedeker je možné získať na objednávku zo stránky v sekcii obchod, alebo si ho zakúpiť priamo vo vyznačených informačných kanceláriách a pútnických domoch.

Navigácia cez smartfón

Digitálna navigácia cez smartfón je v dnešnej dobe najpraktickejším, najpresnejším a najpoužívanejším spôsobom navigovania na ceste. Z toho dôvodu je popísaná samostatne.

Itinerár

Pripravujeme pre Vás možnosť stiahnuť si a vytlačiť jednolistový itinerár konkrétneho úseku, ktorý obsahuje stručný súhrn základných informácii o trase.

Mapa

Je možné použiť ktorúkoľvek z bežných turistických máp, ktoré sú vo voľnom predaji. Celý priebeh Svätojakubskej cesty je zakreslený aj v nových výtlačkoch turistických atlasov VKÚ Harmanec. 

Pomohol vám článok? Dajte vedieť ostatným:
Matej
Matej
Obyčajný chalan zo Slovenska, ktorý sa zamiloval do putovania po Camine. Zbožňuje dobrodružstvo, cestovanie (píše o ňom dokonca blog!), vyprážaný syr a pri umývaní riadu vždy zabudne na panvicu.

Na tejto stránke