Ako si vybrať trasu

Na Slovensku je zatiaľ viac-menej v celku dobudovaná iba jedna trasa – z Košíc cez Trnavu do Bratislavy, kde sa napája na maďarskú a rakúsku sieť svätojakubských ciest. Druhá trasa z Turzovky do Trnavy je toho času v príprave (stav 2020).

Pútnik má dnes teda na výber buď prejdenie celej trasy (cca 650km), alebo si môže vybrať len niektorý úsek, ktorý spravidla obsahuje niekoľko celodenných etáp.

Výber iba konkrétneho úseku sa javí ako najprijateľnejšia forma putovania pre väčšinu zamestnaných záujemcov. Konkrétny úsek môže byť zvolený buď z pohľadu obťažnosti terénu, jeho dĺžky, alebo napr. zladenia s inými náboženskými aktivitami v miestach kadiaľ prechádza trasa pútnickej cesty.

Tip: Nakoľko trasa prechádza mnohými pútnickými miestami a miestami uctievania, javí sa ako praktické vybrať si 2-3 etapy a formou víkendového putovania po Svätojakubskej ceste navštíviť niektoré z týchto miest.

Pomohol vám článok? Dajte vedieť ostatným:
Matej
Matej
Obyčajný chalan zo Slovenska, ktorý sa zamiloval do putovania po Camine. Zbožňuje dobrodružstvo, cestovanie (píše o ňom dokonca blog!), vyprážaný syr a pri umývaní riadu vždy zabudne na panvicu.

Na tejto stránke